Jacuzzi i bicze wodne

Pozostajemy w kontekście SPA i w temacie wody. Bardzo wartościowym i cenionym przez klientów elementem oferty dobrego SPA jest możliwość skorzystania z jacuzzi.

Swego czasu było ono synonimem luksusu, jednak od pewnego czasu dostępność wanien z funkcją masażu wodnego jest znacznie lepsza, a ich cena nie jest już tak wysoka. Mimo to istnieją pewne różnice pomiędzy jacuzzi jakie możemy sobie zamontować w domu a tym, które czeka na nas w SPA.

Chodzi głównie o zakres personalizacji takiego masażu, który da się dostosować do indywidualnych potrzeb. Będąc w SPA korzystamy z jacuzzi w pełni profesjonalnego.

Oznacza to, że działanie dysz, natężenie strumienia powietrza i sterowanie kierunkiem ich pracy jest możliwe w bardzo szerokim zakresie, tak aby uzyskać odpowiednie efekty zgodne ze specyfikacją zabiegów w SPA. Miejmy na uwadze również to, że korzystanie z jacuzzi miewa także swoje zdrowotne walory – może być pomocne na przykład w trakcie rehabilitacji po złamaniach i urazach, jak też w terapii zwyrodnień stawów.

Z podobnych technologii korzystają wszakże gabinety fizjoterapii. Szalenie ciekawą usługą oferowaną przez wiele centrów SPA są również bicze wodne.

To również zabieg wykonywany często w sanatoriach oraz przez fizjoterapeutów. W jego trakcie na wybrane partie ciała klienta kierowany jest strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem i o odpowiedniej temperaturze. Efekt ten jest możliwy poprzez zainstalowane hydrofory w urządzeniu.

Jest to świetny sposób na poprawę ukrwienia oraz podniesienie jędrności problematycznych części ciała (zwłaszcza ud oraz pośladków).