Zalety i wady domowej pielęgnacji

endermologia alliance

Na sklepowych półkach w drogeriach może zaopatrzyć się w wiele produktów do pielęgnacji skóry twarzy i włosów. Kupno takich produktów ma swoje zalety, ponieważ za odpowiednią cenę otrzymujemy gotowy kosmetyk, który określone działanie i termin ważności. Jednak każdy gotowy kosmetyk jest produktem, który w składzie zawiera szkodliwe substancje. Najprostszym przykładem są konserwanty zawarte w kremach do twarzy, które utrzymują świeżość takiego produktu przez kilka miesięcy po otwarciu.

Jednak każdy konserwanty, dodatek zapachowy, kolorant może mieć zły wpływ na naszą skórę, co może skutkować podrażnieniami, wysypką, a nawet powstawaniem wyprysków. Dlatego wybierając pielęgnację domową mamy pełną kontrolę nad tym, co nakładamy na naszą skórę. Przygotowana w domowym zaciszu maseczka czy peeling nie będzie zawierała żadnej chemii, więc w konsekwencji nie zaszkodzi naszej skórze podczas aplikacji. Niemniej taka domowa pielęgnacja też niesie ze sobą wady.

W przypadku tego rodzaju pielęgnacji musimy wygospodarować dodatkowy czas na zgromadzenie produktów, zaczerpnięcia wiedzy o działaniach niektórych składnikach i przede wszystkim na przygotowanie naszych kosmetyków.