Układanka magnetyczna Janode – Dlaczego warto pokazać dziecku ciało człowieka?

www.tbom.pl

Mając dzieci, powinniśmy zadbać o to, aby rozwijały się one jak najbardziej w różnych kierunkach. To oznacza, że nie możemy postawić na ich rozwój fizyczny, a jednocześnie zapominać o rozwoju intelektualnym, i oczywiście na odwrót. Dlatego też, warto dbać o to, aby nasze dzieci były poddawane stymulacji w różnych kierunkach, ale jednocześnie musimy pilnować, żeby była ona dopasowana do ich wieku i też, żeby czasami ich niepotrzebnie nie przeciążała. Dlatego też, warto zobaczyć jakie zabawki zręcznościowe możemy wybrać dla naszego dziecka. Jak się okazuje propozycji jest sporo, ale niewątpliwie warto się tutaj przyjrzeć układankom magnetycznym, bo może się okazać, że to właśnie będzie strzał w dziesiątkę.

Co możemy wybrać?

Warto się zastanowić, jakie układanki magnetyczne chcemy podarować naszemu dziecku. Możemy wybrać takie, które będą w formie książeczki. Nie tylko znajdziemy tam poszczególne elementy do układania, ale również karty z przykładowymi wzorami, które nasze dziecko będzie miało ułożyć. Takie układanki nie tylko ćwiczą spostrzegawczość, ale również świetnie wpływają na rozwój palców i dłoni. Dlatego też, warto inwestować w takie zabawki zręcznościowe, bo czas poświęcony na zabawę nimi niewątpliwie przyda się naszemu dziecku również w późniejszym okresie.

Ale możemy także wybrać układanki drewniane, które będą specjalną tablicą, na której także będziemy musieli przyczepiać poszczególne elementy. Może się okazać, że takie zabawki zręcznościowe będą lepsze dla mniejszych dzieci. Z jednej strony będą grubsze, a więc na początku będzie je łatwiej złapać, z drugiej będą też bardziej wytrzymałe.

Co jeszcze warto mieć?

Oczywiście powinniśmy tutaj również spojrzeć na to, że takie zabawki zręcznościowe proponowane są w różne wzory, a więc będziemy mogli wybrać taki ich motyw, który będzie w stanie najlepiej zainteresować nasze dziecko. Nie będzie miało znaczenia czy będą to zwierzęta, samochody, człowiek czy może literki.

Znajdziemy takie układanki magnetyczne, nad którymi nasza pociecha z pewnością będzie chciała spędzać sporo czasu. Dodatkowo jeszcze musimy powiedzieć, że nie są one drogie, a więc warto w nie inwestować. Zobaczmy jakie zabawki zręcznościowe możemy wybrać i które z nich mogą się najbardziej spodobać naszemu dziecku. Może się okazać, że nie tylko będzie rozwijało dłonie, palce, spostrzegawczość i cierpliwość, ale jednocześnie będzie dzięki nim potrafiło spędzić sporo czasu, skupiając się na tej jednej rzeczy. To oznacza, że będzie to świetnie wpływało na jego koncentrację.