Zakłócenia w komunikacji internetowej

www.nobleinstruments.pl

Problemem, z którym spotykają się użytkownicy Internetu, którzy chcą komunikować się z innymi internautami za pomocą komunikatorów intenetowych jest to, że nie można przesyłać między sobą wiadomości korzystając z innych komunikatorów. Nachalne reklamy wyskakujące po każdym kliknięciu myszki to kolejny przykład zakłócenia komunikacji między użytkownikami internetowych komunikatorów.

Jest to jednak „cena” jaką płacimy za korzystanie z tego typu programów komputerowych, które za pomocą sieci przesyłają nasze wiadomości. Komunikatory internetowe są bowiem w większości bezpłatne.

Internauci, którzy w ten sposób porozumiewają się z innymi nie jeden raz spotkali się zapewne z wszechobecnym spamem. Zarówno inni użytkownicy jak i właśnie reklamodawcy rozsyłają linki czy tak zwane łańcuszki.

Warto pamiętać, że nasze rozmowy w Internecie są archiwizowane, a więc łatwo mogą zostać skopiowane, a informacje, którymi chcieliśmy podzielić się ze znaną nam osobą w Interncie mogą trafić w niepowołane ręce.