IT

Steve Wozniak

Apple to dziś nie tylko potężny gracz na rynku nowych technologii, ale również jedna z najbardziej znanych marek na świecie. Swoją potęgę zawdzięcza trzem osobom: Steve’owi Jobsowi, Ronaldowi Wayne’owi oraz Steve’owi Wozniakowi. To właśnie od innowacji tworzonych przez ostatniego z założycieli, firma osiągnęła tak szybki, początkowy sukces.

Już jako nastolatek Steve wykazywał duży talent techniczny – swój pierwszy komputer zbudował w wieku zaledwie 14 lat. Swoją karierę rozpoczynał w firmie Hawlett-Packard, a w 1976 roku stał się jednym ze współzałożycieli firmy Apple. To właśnie on stworzył od postaw Apple I, czyli pierwszy komputer sygnowany nadgryzionym jabłkiem.

Mimo tego już w 1985 roku Wozniak odszedł z Apple. W tym samym roku został wyróżniony nagrodą National Medal of Technology – było to jeszcze przez ukończeniem studiów informatycznych i elektrotechnicznych na Uniwersytecie Berkeley. Steve Wozniak był wielokrotnie pytany o swoje polskie pochodzenie – rzeczywiście, jego ojciec był Polakiem, a matka Niemką.