IT

Rozszerzenia kontrolera Wii

office 365 dla firm

Praktycznie wszystkie nowoczesne konsole do gier posiadają rejestratory ruchu, które pozwalają na prowadzenie dużo bardziej urozmaiconych rozgrywek. Jest tak również w przypadku konsoli Wii produkowanej przez japońskie przedsiębiorstwo Nintendo.

Tutaj kontroler ruchu nosi nazwę Wii Remote. Ten gadżet ma charakter podstawowy – są również do niego interesujące rozszerzenia.

Kontroler Wii Remote jest wyposażony w specjalny port, do którego podłącza się dodatkowe akcesoria. W ramach ciekawostki można dodać, że to urządzenie jest kompatybilne nie tylko z konsolą, ale również z komputerem.

Nunchuk to nazwa rozszerzenia do Wii Remote. Polscy użytkownicy nazywają go potocznie „gruchą” – określenie to wynika z kształtu urządzenia.

Nunchuk ma dwa przyciski, które podpisane są jako „Z” i „C”, a także analogową gałkę. Sprzęt posiada także swój własny czujnik ruchu.

Nunchuk jest pierwszym elementem dodatkowym, który można podłączyć do portu w kontrolerze Wii Remote, ale w przyszłości z pewnością powstaną inne tego typu urządzenia.