Przeglądarki internetowe

Przeglądarek Internetowych jest bardzo wiele i choć wszystkie służą do tego samego to jest między nimi wiele różnic. Przede wszystkim różnią się szatą graficzną, logo, ale to nie jedyne różnice.

Do najczęściej spotykanych i używanych należą: Internet Explorer, Opera, Firefox. Każdy korzystający z zasobów Internetu posiada swoją ulubioną przeglądarkę czasem decydujące jest to, jakie posiada dodatki, jak szybko działa przy aktywnych kilku lub kilkunastu zakładek.

Ważne jest, aby przeglądarka była aktualizowana idąc z duchem czasu. Jeśli chcemy oglądać filmy online potrzebujemy takiej, która to umożliwia i nie będzie przerywać transmisji.

Dzięki korzystaniu z jednej przeglądarki możemy zapisywać ulubione strony, do których w każdym momencie możemy wrócić, możemy w zależności od oczekiwać ustawić tak przeglądarkę by zapamiętywała nasze hasła lub wręcz na odwrót nigdy tego nie robiła, blokowała reklamy na wszystkich lub wybranych stronach www. To tylko kilka udogodnień, jakie mamy dzięki przeglądarkom te najczęściej używane.