IT

OS X – system doskonały?

www.dalmond.pl

Produkty Apple to nie tylko sprzęt (hardware), ale również oprogramowanie, które także jest godne uwagi ze względu na swoje funkcje oraz innowacyjność. Sztandarową marką w portfolio firmy jest system operacyjny OS X, a także dedykowany mobilnym urządzeniom iOS.

OS X to kompletne środowisko informatyczne, pod którego kontrolą mogą działać komputery wyprodukowane przez firmę Apple. Ze względu na techniczne ograniczenia i specjalne blokady uruchomienie systemu na „zwykłym” komputerze jest niemożliwe, jednak informatycy znaleźli sposób na obejście tych ograniczeń.

W warunkach laboratoryjnych, a nawet domowych odnotowano udane próby odpalenia systemu od Apple na pececie kompatybilnym z Windowsem i Linuksem. Oczywiście taki proceder jest jako taki nielegalny z uwagi na zapisy licencyjne.

OS X jest ceniony ze względu na bogaty graficznie i przejrzysty interfejs, bogatą pulę zgodnego oprogramowania o wielkich możliwościach, a także odporność na wirusy i szkodniki internetowe. Dołączany jest do wszystkich komputerów z logo jabłka na obudowie.