Opieka rodzicielska

www.spotkaniachirped.org.pl

Każdy rodzic ma obowiązek opiekować się swoim dzieckiem, niestety coraz częściej spotykamy się z sytuacją, że rodzice pracując wiele godzin nie wiedzą, co ważnego dzieje się w życiu ich dziecka. Jakie interesujące sytuacje spotkały je w szkole czy na podwórku, co robią, kiedy siedzą przed komputerem czy jest to dla nich bezpieczne? W pierwszej kolejności najważniejsze jest, aby rodzice poświęcali swoim dzieciom odpowiednio dużo czasu oraz okazywali zainteresowanie.

Jeśli ono jest to nie trzeba im przypominać o tym, że te korzystając z Internetu mogą zostać skrzywdzone. Właśnie, dlatego prowadzonych jest wiele kampanii społecznościowych, które mają w jasny i obrazowy sposób podpowiadać rodzicom, w jaki sposób dbać o ich pociechy.

Wiele firm informatycznych oferuje tak zwaną opiekę rodzicielską, czyli programy, które blokują nieodpowiednie treści dla nieletnich lub na przykład czas, jaki mogą spędzać przy komputerze, tradycyjne oprogramowanie do komputera również posiada taką możliwość, dzięki czemu rodzice mogą ustalić, z jakich programów, stron i jak długo mogą korzystać ich dzieci.