Mikrodermabrazja

wtelefonie.mapy-navi.com.pl

Mikrodermabrazja to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, który w skrócie polega na mechanicznym ścieraniu naskórka przez precyzyjny strumień mikrokryształków. Często jest również nazywany mikropeelingiem. Naskórek ściera się przy pomocy specjalnego, profesjonalnego urządzenia w stu procentach bezpiecznego dla skóry.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nowoczesna technika, która wykonuje się w salonach kosmetycznych. Można ją porównać do łagodnego, mechanicznego peelingu. Sam zabieg jest mało inwazyjny, jednak nie jest zalecany dla osób, które cierpią na różne choroby skóry lub mają na twarzy rany – są one bowiem bardzo podatne na wszelkiego rodzaju infekcje, a zabieg może tylko pogorszyć ich stan.

Dla kogo jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Jest szczególnie polecana dla osób, które mają skórę wrażliwą, delikatną i alergiczną. Również osoby, które mają problem z naskórkiem, który zalega na skórze i z porami, które są zatkane przez zanieczyszczenia, docenią ten zabieg. Mikrodermabrazja usuwa przede wszystkim te zbędne elementy z naszej twarzy, które sprzyjają powstawaniu zaskórników, pryszczy i innych nieprzyjemnych, często bolących, krostek. Wskazania do zabiegu to przede wszystkim trądzik, piegi i przebarwienia, rozstępy, blizny, zmarszczki, wiotka skóra, zniszczona słońcem skóra i zmiany potrądzikowe.

Rodzaje mikrodermabrazji:

  • diamentowa – urządzenie ściera naskórek przy pomocy głowic diamentowych. Ta konkretna metoda jest szczególnie polecana osobom z alergiczną, wrażliwą cerą;
  • korundowa – urządzenie ściera naskórek przy pomocy kryształów tlenku glinu. Dodatkowo stymuluje regenerację kolagenu i elastynu;
  • tlenowa – urządzenie ściera naskórek przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej.

    Właśnie ta metoda pomaga pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie krostek i miejscowych stanów zapalnych skóry.

Przeciwwskazania

Niestety, ale mikrodermabrazja to nie jest zabieg dla każdego. Istnieje dużo przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Należą do nich między innymi: trądzik różowaty, uszkodzona ciągłość skóry, trądzik ropowiczy, skłonność do tworzenia bliznowców, opryszczka, brodawki, zakażenie, nowotwory skóry, przebyte już zabiegi chirurgiczne, leczenie onkologiczne.

Mikrodermabrazja pod lupą

Zabieg ten polega przede wszystkim na stopniowym złuszczaniu górnych warstw naskórka. To prowadzi do intensywnej produkcji nowych, pełnowartościowych komórek, które migrują do góry i w ten sposób zastępują uszkodzone komórki. Oczywiście cały ten proces jest stopniowy, dlatego praktycznie niemożliwe jest powstanie blizn czy nierównomierne złuszczanie skóry na twarzy. Na pewno jednym z wielu atutów tej metody jest fakt, że mikrodermabrazja to zabieg bezbolesny i bardzo prosty. Dodatkowo osoby, które się poddadzą mikrodermabrazji, mogą od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Przygotowanie do zabiegu

Przede wszystkim najpierw trzeba dokładnie oczyścić twarz zarówno z makijażu, jak i kremu i innych zanieczyszczeń typu kurz i sebum. Dlatego mycie twarzy odbywa się już u kosmetyczki – zwykle przeciera się twarz specjalnym roztworem kwasu bornego, by skórę dodatkowo odtłuścić. Klientka koniecznie musi mieć założone okulary, chroniące oczy. Oczywiście mikrodermabrazji mogą również poddać się mężczyźni. W przypadku kobiet jednak najlepiej, jeżeli przyjdą one bez makijażu, ponieważ oczyszczanie skóry będzie dużo prostsze.