IT

Larry Page i Sergiej Brin

Google to obecnie nie tylko najpopularniejsza na świecie przeglądarka internetowa, ale korporacja, która prowadzi działalność w wielu dziedzinach nowych technologii. Cały ten projekt rozpoczęły jedynie dwie osoby: Larry Page oraz Siergiej Brin, należący dziś do najbardziej znanych programistów na świecie.

Obaj informatycy dorastali w atmosferze nauk ścisłych: ich ojcowie są profesorami matematyki, a matka Siergieja Brina specjalistką NASA. Twórcy wyszukiwarki Google poznali się podczas studiów na Uniwersytecie Stanforda.

Wspólnie udało im się stworzyć nowego rodzaju wyszukiwarkę, której funkcjonowanie opiera się na ich autorskim algorytmie zwanym PageRank. Polega ona na indeksowaniu witryn internetowych poprzez nadawanie im liczb oznaczających jakość.

Google niewątpliwie zrewolucjonizowało rynek usług internetowych. Samym twórcom zapewniło natomiast fortunę: obaj mieszczą się w pierwszej 20.

najbogatszych ludzi na świecie według Forbesa. Wartość majątku każdego z nich szacowana jest na około 32 miliardy dolarów.