Komunikacja w Internecie

Rozwój Internetu sprawił, że ludzie mają możliwość komunikowania się ze sobą nawet wtedy, gdy są oddaleni od siebie o tysiące kilometrów, czasem nawet mogą mieszkać na innych kontynentach.

Dzięki komunikatorom internetowym komunikat jednego użytkownika komputera, który wybrany komunikator ma zainstalowany na swoim urządzeniu zostaje natychmiast przesłany za pomocą sieci do drugiego internauty, który był adresatem owego przekazu.

Warto wspomnieć, że nadawcy korzystający z wybranych komunikatorów internetowych posiadają informację na temat tego czy osoba, do której wysłali wiadomość jest obecna przy komputerze, a może ma zainstalowany komunikator w swoim smartfonie lub na innym mobilnym urządzeniu.

Wówczas nadawca może oczekiwać natychmiastowej reakcji od adresata.

Niektóre komunikatory internetowe umożliwiają nadawcy sprawdzenie czy wiadomość została odczytana, wówczas pojawia się komunikat „wiadomość wyświetlona” oraz godzina odczytania wiadomości.

Jest to opcja szczególnie ważna dla tych użytkowników Internetu, którzy oczekują od drugiego internauty szybkiej odpowiedzi i ciągłego kontaktu.