Imadło-kowadło

www.catonpillar.pl

Przyrządem, dzięki któremu będziemy mogli z łatwością przytrzymać przedmioty poddawane obróbce, zarówno mechanicznej, jak i ręcznej, jest imadło. Wyróżniamy imadła ręczne, maszynowe, kątowe, jubilerskie, a ponad to sprzęty te dzielą się na imadła ślusarskie i stolarskie.

Imadła maszynowe obrotowe są najczęściej roztaczane podczas pracy na roztaczarkach, frezarkach, obrabiarkach. Wysoką trwałość gwarantują części wykonane są stali hartowanej, a ruchoma szczęka umożliwia dodatkowo przytwierdzenie obrabianej części do podstawy, dzięki czemu praca będzie bardziej stabilna.

Imadła szlifierskie wykonywanie ze stali to jedne z najbardziej solidnych narzędzi tego rodzaju. Dzięki wymiennym szczękom i ciężkiej wadze (nawet 240 kilogramów!) można bardzo łatwo dostosować przyrząd do rodzaju pracy, którą mamy przed sobą, nawet w bardzo trudnych warunkach.

W ofercie można znaleźć również imadła obrotowe z kowadełkiem i obrotową podstawą, dzięki czemu można przemieszczać je nawet o 360 stopni, co z całą pewnością stanowi bardzo duży komfort dla użytkownika.