Czyszczenie sportowych butów

W czasach, kiedy uprawianie sportu, zwłaszcza biegi i fitness, jest modą, której poddaje się większość z nas trudno nie docenić wagi dobrego obuwia sportowego. Jak każde ubranie, tak i buty sportowe zasługują na odpowiednią konserwację i czyszczenie.

Niektórzy wrzucają je do pralek, inni codziennie czyszczą specjalnymi szczoteczkami, jeszcze inni nie przywiązują wagi do ich stanu – mają dobrze służyć, a nie dobrze wyglądać. Wskazówki, jak czyścić sportowe buty mogą się jednak okazać bardzo przydatne.

Domowy przepis na czyszczenie obuwia sportowego to mieszanka proszku do prania, octu i soku z cytryny. Inny, nieco bardziej ekstremalny pomysł, to czyszczenie butów za pomocą pasty do zębów.

Prawie sucha szczoteczka i pasta, najlepiej wybielająca, świetnie pomogą usunąć brud nawet z bardzo niedostępnych powierzchni. Nieprzyjemny zapach niektórzy usuwają za pomocą… zamrażarki! Podobno, gdy włożymy suche buty do worka i zostawimy w zamrażarce na co najmniej 12 godzin, po upływie czasu będziemy mogli się cieszyć na nowo ich świeżością.

Uważajmy jednak, by nie pomylić butów z przygotowanymi wcześniej posiłkami.